Main Page
Hrant Dink Case
Chronology
Events
Downloads
Forum
Contact
Türkçe
Justice Log

Hrant Dink was murdered on January 19. For nearly two years we are waiting to see that justice is done.
Our anger is escalating while our hopes are fading away.
But, we continue to monitor. We are not letting this case go.
Just to spite the ones who refuse to hear us, we write what we think and what we feel.

Why don't you also share your opinions?

21  Ocak  2009
inanıyorum ki bu vahşi cinayet çözülmezse; benim, mensubiyetimin, ülkemin, hatta tüm insanlıgın tarihine bir kara leke olarak kalacaktır... yaşayan kim olursa olsun acılar çok acıdır... insan olan herkes bana kardeştir bacıdır... tüm haksızlıklara çirkinliklere zalimlere nefret... tüm mazlumlara yandaş olan başımın tacıdr...
"seni unutmayacagız güzel insan hrant"
Seyfullah Toprak      ( İstanbul )

20  Ocak  2009
Sevgili Hrant, Seni katleden o zihniyete inat seni kalbimize gömdük. Bedenini ortadan kaldıranlar seni ölümsüzleştireceklerini bilemediler. Onlar zavallı, onlar korkak, onlar lanet okunanlar; sen ise yiğit, sen korkusuz, sen ölümsüzlük kervanına katılansın. Nazım gibi, Nesimi gibi, Vartan gibi, Beritan gibi... Seni seviyoruz sevgili Hrant.
Zawi   ( 35 )   ( Malatya )

20  Ocak  2009
Butun karanlik iliskilere inat,fasizme inat,derin devlete,kendi aydinlarina sahip cikmaktan aciz korkak sisteme inat,kardes olacagiz kardes kalacagiz yeryuzunde varolan her insanla..Nefes aldigimiz surece ozen gostererek,kirmadan,hak yemeden,ozgur olacagiz ve onurlu davranacagiz.. Iyiki varsin..
Gulsah   ( 33 )   ( Istanbul )

20  Ocak  2009
Esas şehit sensin Hrant... Işıkla dol... Bize de kardeşlik dile oralardan...
kibele   ( 27 )   ( Ankara )

20  Ocak  2009
selamlar.
her yüzyılda bir kahraman çıkar ve o kahraman da kendine yakışan şekilde yaşar ve korkak birilerine hedef olur; ama asla ölmez çünkü tarih boyle kahramanların üstüne kurulmuştur. Her bir kahramanın milattan öncesi ve sonrası da vardır. HRANT ta öyle yaptı. Şimdi bir halk için Hrant'tan öncesi ve Hrant'tan sonrası vardır. ne mutlu ki sana ey yüce insan, arkanda her dilden, her dinden ve her ırktan insan yürüdü.
baris   ( 41 )   ( istanbul/turkiye )

19  Ocak  2009
hala yüreğim yanıyor. olmasaydı keşke. keşke dememek için inadına unutturmamalı bu karanlığa karşı.
se3lahattin sarıkaya   ( 36 )   ( adana-türkiye )

19  Ocak  2009
Sorulması ve yanıtlanması gereken çok fazla soru var ama sonuç yine vahim.

Burada yaşanan dram bir Türkiye'nin her zaman yüzünun kızaracağı ve açıklama getiremeyecegi türden bir dramdır. Herkesin durup düşünmesi ve ''sahiden 19 Ocak'ta ne olmuştu?'' diye kendine sorması gerek...
Fergul   ( 28 )   ( Istanbul )

19  Ocak  2009
Hrantlar Ölmez...!!! Viva la Hrant
Meister-Can   ( 21 )   ( Nürnberg City )

19  Ocak  2009
12-13 yaşlarında öğrendim: faşizmi döktüğü kanda boğacağız. Şimdi 33 yaşındayım faşizm kanımızı dökmeye devam edıyor.

Umudum hala var; mutlaka bir gün devran dönecek halkların kardeşliği, barış ve özgürlük kazanacak.Cigdem Bakır Aslan   ( 33 )   ( İstanbul )

19  Ocak  2009
anlamadılar.. anlayamadılar ya da anlamak istemediler O'nu... ama biz unutmcaz...ırkcılara inat hepimiz hrant olacağız!!!!
ismail aslan   ( 18 )   ( istanbul/türkiye )

19  Ocak  2009
Belki duygularımı en iyi nihat behramın dizeleriyle anlatabilirim Belli ki Gömleğinin yakasında kuruyan ter bu bahar tarlaların tozunu taşıyamayacak kasketinin gölgesi küçük üzümleri andıran gözlerini bir selvi yaprağı gibi koruyamayacak sana tomurcuklu bir dal yollamiştım birkaç kitap,bir kilo portakal ve "dostları özlemle kucaklamayı unutma" dizesini alamadılar geçen yaz-hatırlarsın- ilk meyvesini veren fidandan ham zerdaliler toplayıp uzun yollar boyunca esaret ve zafer üstüne marşlar söylemiştik yaşadığın günlerin hesabını soranlara bildiğin marşları söylemeyi unutma ..... Biz unutmayacağız yoldaş bildiğimiz marşları söyleyeceğiz ve er yada geç hesap soracağız Işıklar içinde yat
mete   ( 26 )   ( çanakkale )

19  Ocak  2009
herkes hala ogün samast.. herşey güzel bu mesaj kötü.sayın hrant dink'i saygı ile anıyor mirasının ebedi bekçilerinden olabilmeyi umuyorum.
banu edirne   ( 28 )   ( ist. )

19  Ocak  2009
Sevgili HRANT bu gün seni bedenen yitirilişimizin üzerinden tam da iki yıl geçti, seni bedenen çok özledik ama fikirlerinle, ideallerinle, özlemlerinle, barışa ve kardeşliğe olan hayranlığınla hep aramızdasın ve öylede kalacaksın. Makdulün yakalandı sevinemedik çünki hala faillerin kayıp (belli) faillerine kızmıyoruz çünki kızgınlığımızı dahi haketmeyecek kadar aciz ve zavallılar. Sadece onlara acıyorum
Mehmet Sabri GÜL   ( 43 )   ( DİYARBAKIR )

18  Ocak  2009
hala değişen birşey yok ardından..milliyetçilik,faşizm düşmüyor bu ülkenin yakasından..hepimiz Ermeni`yiz seninle..
mehmet   ( 29 )   ( istanbul )

18  Ocak  2009
Türkiye ne zaman ermenileri tam olarak benimseyene kadar ben de ermeniyim hrat dink adın gelecegin güneş üyü olmaya her daim devam edecektir.
zeynel baykal   ( 30 )   ( Türkiye )

18  Ocak  2009
19 Ocak 2007'de hrant için, adalet için gözaltına alındım, işkence gördüm ama yıldıramayacaksınız... yarın yine geleceğim; pahası ne olursa olsun kardeşliği, eşitliği, ezilen halkları, adaleti, hukuku , demokrasiyi, olmayan her güzel şeyi savunmaya devam edeceğim... artık 19 ocakların benim için ayrı bir önemi var... rahat uyu hrant amca... yarın görüşmek üzere, saat 3'te aynı yerde...
Taner   ( 21 )   ( ist. )

18  Ocak  2009
Bügün yine andım seni can yoldaşım,kardeşim.Seninle aynı topraklarda yaşadığım için gururluyum.Mezarına karanfilleri bırakırken sana söylediklerimi duydun.Yani,hiç kimsenin gücü seni öldürmeye yetmedi,yetmeyecek de zaten.Çünkü sen onlardan daha güçlüsün,Pir Sultanlar gibi,Denizler gibi,CHE gibi ve daha niceleri gibi sevgili dostum.İyiki varsın Hrant.Aslında sen varsın,bizler yokuz.
ABBAS MELEKOĞLU   ( 45 )   ( ISTANBUL )

18  Ocak  2009
ben henüz 17 yaşındayım.etrafımda olup bitenlei anlamak için cok uğraşlar veriyorum.ama insanları anlamak okadar zorki.sürekli ayrımcılık,sürekli insan sınıflama... milliyetcilik adı altında katledilen,canice ve kalleşce öldürülen hiçkimse unutulmayacaktır. yarın istanbul kurtuluş lisesinden kalabalık bi grupla Agos gazetesinin önünde olacağız.yanyana,dimdik, kardeşce,özgürce!
demet sargın   ( 45 )   ( ISTANBUL )

16  Ocak  2009
evet bir 19 ocak daha yaklaşıyor..ve biz hala alışamıyoruz aramızdan ayrılışına.Hala tedirginiz sokaklarda yürürken,ürkeğiz.yine aynı gün ayn yerde aynı saatte anacağız seni bizimlesin inanıyorum,hissediyorum...barış,dostluk,kardeşlik için yeniden birarada olacığız! kaldırımlar zabıt tuttu şahidiz hepimiz,heyer tetikti!
deniz yılmaz   ( 45 )   ( istanbul )

15  Ocak  2009
ben de 19 ocak 2007 de vuruldum. bu kaçıncı vurulmam bu ülkede hesaplıyamıyorum. ama hayatımda hiçbir şey beni bu kadar üzmedi. bu ülkede çok acılar çektim ancak bu acıyı hala çok derinden çekiyorum. bu acının benim açımdan tarifi yok. geçen iki yıl boyunca Hrantımızı her hafta ziyaret ettim. her davasında Beşiktaş islele meydanındaydım. birinci yıl anmasına iki saat önce gittim. Agos benim için çok şey ifade ediyor. her hafta aynı heyecanla postacıyı bekliyorum, sevgiliden mektup bekler gibi. Hrant şu anda Pir Sultan, Che, Viktor Jara, Rosa Luxenburg, Ahmet Kaya ve daha nice güzel insan kardeşleriyle baraber buluşup sohbet ediyordur. Onu ve kardeşlerini yürekten selamlıyorum. Kör Agop da aynı yerde yatıyor. Onun sayesinde okudum. Bütün Ermeni kardeşlerimi selamlıyorum. Rakel, Delal, Sera, Arat ve Kardeşleri kardeşlerimizdir.
abbas melekoğlu   ( 45 )   ( istanbul )

1   2   3   4   5   6